Posadzki betonowe w Twoim domu

Posadzki betonowe Chełmek

Poradnik Klienta

Posadzki betonowe w Twoim domu – Posadzki betonowe pragną być idealnie wykonane. Tylko posadzka zrobiona zgodnie ze książką budowlaną należycie wykona swoje role także będzie nam dostarczała przez duże lata. Nie wiem osoby, która ucieszyłaby się na informację o tym, że musi skuć ziemie i zrobić posadzkę betonową od inna. Więc tak ważne jest, aby nie popełnić żadnego błędu, który na jaw wyjdzie dopiero po paru latach, a jego naprawa jeść będzie znacznie czasu, pieniędzy i nerwów. Jeżeli więc właśnie dziwisz się, jak wykonać posadzki betonowe, to zdecydowanie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, co więc są plastyfikatory, czym jest miksokret (mixokret), a podobnie jaką warstwę docieplenia użyć przy robieniu posadzek.

Posadzki betonowe Brzeszcze

Izolacja posadzki betonowej

Podłoga w zakładzie uważa za zadanie nie przepuszczać wilgoci do pomieszczenia pomieszczeń, i aby to pisałam potrzebne jest jej zaizolowanie. Izolacja posadzki betonowej jest samotnym z ważnych etapów. Spenetrowany przez wilgoć beton to gwarancja ochładzania pomieszczeń, i nawet pojawienia się na przeszkodzie grzyba. Tylko prawidłowo zaizolowana posadzka, za pomocą materiałów z atestem, jest w kształcie ochronić swój dom przed wilgocią także jej szkodliwymi skutkami.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Posadzki betonowe Brzeszcze

Docieplanie posadzki betonowej

Zaizolowanie posadzki uchroni nas przed wilgocią, przecież to docieplenie posadzki betonowej zapobiegnie wytracaniu ciepła z pomieszczeń. Docieplanie posadzki wykonujemy za pomocą styropianu lub wełny, natomiast jest ona polecana coraz rzadziej. Styropian układamy naprzemiennie i warstwowo, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu mostków cieplnych, przez jakie możemy wydawać temperaturę. Następnie wszelkie łączenia uzupełniamy za pomocą pianki poliuretanowej. Istotne jest, aby styropian był wystarczająco twardy. Warstwa docieplenia zależna jest od różnicy poziomu między chudziakiem i drzwiami wejściowymi. Przeważnie jest więc od 5 do 15 cm grubości.

Zbrojenie posadzki betonowej

Zbrojenie posadzki betonowej sprawia, że podłoga jest mocna, trwała i ciężka. Do ostatniej chwile najczęściej wybieranym materiałem do zbrojenia posadzki była siatka zbrojeniowa, jednak coraz przeważnie jest ona wypierana przez mikrozbrojenia. Mikrozbrojenia to rozproszone włókna polipropylenowe, które dokładamy do mieszanki podczas procesu jej realizowania. Dzięki mikrozbrojeniom podłoga jest wyjątkowo silna na czynniki atmosferyczne i zewnętrzne, właściwości fizyczne wylewki są ulepszone, oraz i redukują one rozszerzanie się pęknięć skurczowych w betonie. Istotne jest również stosowanie dybli dylatacyjnych, często w podłogach z ogrzewaniem podłogowym. Dyble zapobiegają klawiszowaniu, czyli wznoszeniu się ściany i narożników posadzki na produkt skurczu w betonie.

Posadzki betonowe Brzeszcze

Plastyfikatory

Plastyfikatory to specjalistyczne środki chemiczne, które znacząco poprawiają właściwości fizyczne wylewki. Na placu przydatne są różne rodzaje plastyfiaktorów – jedne zwiększają plastyczność betonu, kolejne działają go mrozoodpornym, inne spowalniają lub przyspieszają wiązanie się wylewki. Warto zainwestować w plastyfikatory, ponieważ potrafią one dużo usprawnić prace posadzkarskie.

Wylewanie posadzki betonowej

Do niedawna najpopularniejszą metodą szkolenia i rozprowadzania mieszanki, było jej ręczne wykonanie przez wymieszanie odpowiednich proporcji składników, a wtedy rozprowadzenie jej po izolacji styropianowej. Obecnie najzgodniejszą z dowolnych drodze jest z wzięcie z pomocy firmy posadzkarskiej, która wykorzystuje z zespołu do posadzek miksokret (mixokret). Agregat do posadzek dobrze i łatwo przygotuje mieszankę, a wtedy da ją we określone miejsce. Miksokret (mixokret) to silna maszyna budowlana, do obsługi której reklamowane jest nie tylko doświadczenie, a jeszcze odpowiednie uprawnienia. Warto jednak zainwestować kilka dodatkowych groszy fachowców także ich sprzęt, i przy okazji zaoszczędzić masę czasu, wielkości oraz siły.

Posadzki betonowe Brzeszcze

Poziomowanie posadzki betonowej

Aby ziemie były zwykłe, równe, bez niepotrzebnych dołów i wzniesień, konieczne jest ich wypoziomowanie. Poziomowanie posadzki kończy się za pomocą niwelatora oraz łaty aluminiowej (łaty posadzkarskiej). Podczas zakupów w markecie budowlanym miej jednak o tym, że jednak długa łata to mniejszy rozmiar błędu i mocniejsza praca, to przecież obsługa dwumetrowej lub dłuższej linijki musi nie lada wprawy.

Posadzki betonowe Brzeszcze

Zacieranie posadzki betonowej

Ostatnim etapem prac posadzkarskich jest zacieranie posadzki betonowej. Idziemy do niego w sezonie, gdy but zatapia się w podłodze na około 3 mm. Do zacierania niezbędna jest nam paca posadzkarska lub zacieraczka elektryczna. Chociaż praca za pomocą pacy jest lekka, zatem jest również trwała i długa, dlatego wybór lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie zacieraczki elektrycznej, która sprawi robotę za nas o moc szybciej i oczywiście. Konieczne jest jeszcze posiadanie klapków lub butów posadzkarskich, aby nie zniszczyć wciąż wilgotnej nawierzchni.

zobacz również Posadzki betonowe w Twoim domu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments